Як не варто поводитись, щоб не порушити емоційного розвитку дитини

admin 22 - Март - 2013

Діти вчаться керувати своїми емоціями, взаємодіючи з іншими людьми. Вони спостерігають за тим, як дорослі справляються зі своїми емоціями і беруть інформацію з того, як з ними поводяться в різних емоційних ситуаціях. З цього досвіду вони беруть корисні або шкідливі уроки.

Коли дорослі ігнорують емоційні сигнали дітей, діти відчувають, що їхні почуття не мають значення для дорослих або просто «неправильні». Дорослі часто дозволяють собі неправильно поводитисьвони нав’язують, забороняють, не об’єктивно трактують дійсність, допускають раптові зміни у власній поведінці. Ефект у цьому випадку виходить поганий. Ситуації не просто не вирішуються, і діти позбавляються можливості зрозуміти те, як можна було справитися зі своїм станом.

Щоб не порушувати емоційного розвитку дитини дорослі можуть використовувати такі рекомендації:

1. Визнайте наявність у дітей емоцій, не спростовувати їх. Правильна стратегія – визнати почуття дитини і спробувати пояснити, чому потрібно робити якось інакше. Соромлення дитини підриває віру ії в справедливість і любов дорослого, змушує сумніватися у власній правильності та адекватності.

2. Визнайте наявність у дітей страху і не тисніть на дітей, коли вони бояться. Помилково міркувати, що якщо дітей залишити віч-на-віч зі своїми страхами, то діти переборють його. На жаль, коли страхи зростуть, вони можуть залишитися на все життя. Страхи слід визнавати і допомагати дитині поступово переборювати їх.

3. Визнайте наявність складних і хворобливих ситуацій і пояснюйте їх, щоб не зашкодити розвиткові здорових емоцій.

4. Будьте послідовні, не допускайте різкої зміни настрою. Це шкодить!

Матеріал підготувала вихователь ДНЗ №19 Бодак Г.І