admin 23 - Февраль - 2022

Освітній процес в закладі реалізується відповідно вимог чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей та документів і Листів МОН України. Педагогічний колектив ЗДО №19 працює у 2022-2023 н.р за оновленим Державним стандартом дошкільної освіти — Базовим компонентом дошкільної освіти та Програмою розвитку дошкільників «Українське дошкілля», / оновлений доповнений варіант/ Програма розвитку дошкільного віку( авт.Білан О.І., Возна Л.М., Максименко О.)

Ключовими пріоритетами змістовного наповнення освітнього процесу у 2022-2023 н.р є такі:

1. Сенсорне виховання.
  2. Валеологічне виховання то ОБЖ; формування поняття «здоровий спосіб життя» та «безпека життєдіяльності».
  3. Формування мовленнєвої компетентності та ефективної взаємодії з іншими дітьми та дорослими.
  4. Музично-естетичне виховання.
  5. Національно-патріотичне виховання.
  6. Фізкультурно-оздоровча робота.
  7. Ігрова діяльність.

В ЗДО №19 також впроваджуються методичні посібники, передові педагогічні досвіди та освітні проекти педагогічних працівників закладу.

ПЕРЕЛІК  МЕТОДИЧНИХ ПОСІБНИКІВ,  ПЕРЕДОВИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ДОСВІДІВ, ОСВІТНІХ ПРОЕКТІВ ТА ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ ПЕДАГОГІВ ЗДО№ 19 на 2009 – 2023 р.р.

МЕТОДИЧНІ ПОСІБНИКИ:

1.Т. Гірей, практичний психолог.  Профілактика тривожності, імпульсивності та агресивної поведінки дітей старшого дошкільного віку «Веселі та цікаві заняття з папугою Кешею».  Методичний посібник для практичних психологів.2009 рік.

2.Т. Гірей, практичний психолог.  Система корекційно — розвивальних пальчикових вправ та ігрових занять для розвитку сенсомоторного та психофізичного потенціалу дітей раннього та дошкільного віку «Веселі вправи для наших пальчиків». Методичні рекомендації для практичних психологів, вихователів та батьків.2010 рік.

3.Т. Гірей, вихователь-методист.  «Організаційно-методичне оснащення педагогічного процесу з реалізації завдань базової програми «Я у Світі».  Посібник для методистів і вихователів. 2010.

4. Л. Круценко, вихователь. «Формування пізнавальної активності дошкільників в процесі експериментально-дослідницької діяльності в природі». Методичній посібник для вихователів та батьків. 2014 рік.

5. Є.Гецко, вихователь. «Золоті правила етикету». інтерактивні форми і методи роботи з морально-етичного виховання дітей дошкільного віку». Методичний посібник для вихователів і батьків. 2014 рік.

6. Е.Бойчук  «Система роботи по формуванню логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку в контексті вимог базової програми «Я у Світі». Методичний посібник для вихователів дошкільних закладів. 2011р.

ПЕРЕДОВІ ПЕДАГОГІЧНІ ДОСВІДИ:

І. Г.Бодак. «Механізм впровадження  індивідуального та диференційованого підходу в роботу щодо зміцнення та збереження психофізичного здоров»я дітей дошкільного віку». 2013 р.

2. К.Єдрзеяк «Розвиток соціально – емоційної сфери як запорука зміцнення та збереження психоемоційного здоров»я дітей дошкільного віку». 2013 рік.

2. І.Клицько. Передовий педагогічний  досвіді за авторською програмою Карла Орфа «Всесвіт музичних звуків»: «Інноваційні методики з музичного виховання в дошкільному закладі. Адаптована програма  за концепцією К.Орфа «Знайомство зі звуком», «Знайомство з музичними інструментами», «Розвиваємо рухи та дії дошкільників». 2015-2018 р.р.

ОСВІТНІ  ПЕДАГОГІЧНІ ПРОЕКТИ:

1. О.Калинська. Короткотривалі проекти з екологічного виховання для першої молодшої групи. «Водичка, водичка…»,«Світ води». 2020р.

2. К. Єдрзеяк. Проект освітньої діяльності з валеологічного виховання  «Я – Людина!». Для молодшого дошкільного віку. 2020 рік.

3. Е. Бойчук. Проект освітньої діяльності для адаптаційного періоду дітей першої молодшої групи«Здраствуй, Малюк!». 2020 рік.

4. Є.Гецко. Освітній проект з ОБЖ «Вітамінний острівець».

5. Л.Куртей. Проект освітньої діяльності з екологічного виховання «Подорож у підводне царство». 2020 рік.

6. Л.Кепша. Освітній проект з освітньої лінії «Ознайомлення з природою» — «Квіт навколо нас». 2020р.

7. Р. Пінська. Освітній проект  для старших дошкільників «Лікарські рослини». 2020 рік.

8. М. Мацур. Освітній проект з валеології та ОБЖ для другої молодшої групи «Перлини здоров»я». 2020 р.

9. Г.Бодак. Освітній творчий проект для  молодших дошкільників  з ОБЖ «Ось який чудовий Я». 2020 р.