admin 30 - Апрель - 2020

ЕКСПРЕС — ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

«ЗА ЩО ДИТИНУ НЕ КАРАЮТЬ»

l. За те, що вона чимось не влаштовує дорослих: холерика за те, що він непосидючий і впер­тий, сангвініка — за рухливість, флегматика — за повільність, неврівноваженого — за плак­сивість.

2. Під час їжі.

3. Якщо вона зазнала невдачі (вона й без того засмучена, присоромлена, пригнічена). Тут кра­ще підтримати її.

4. За необережність, а вчать обережності, роблячи висновки з прорахунків дитини; за повільність, незібраність (за цим може бути приховане занурення в себе або фантазування); за забруднений і порваний одяг, а вдягають відповідно до обставин; за прорахунки самих батьків тощо.

5. На людях (в автобусі, на вулиці), адже це ще й публічне приниження.

6. При молодшій дитині, оскільки підри­вається авторитет старшої, а якщо є ревнощі між дітьми, то це може породити озлобленість у стар­шої дитини, а в молодшої — злорадство, а це погіршить їх взаємини.

7. За емоційність, імпульсивність, енергійність. Здатність передбачати наслідки своїх вчинків остаточно формується у дівчат до 18 років, у хлопців — до 20, але навчати цього слід з трьох, а особливо з п’яти років. Карати за вчинки, які дитина не може передбачити, — значить карати за те, що вона дитина.

8. Поспішно, не розібравшись: краще про­бачити десятьох винних, ніж покарати одного невинного. Необхідно поєднувати покарання з іншими методами виховання, дотримуючись педагогічного такту та враховуючи вікові та інди­відуальні особливості дитини

Реакція батьків на вчинок дитини має бути продуманою, вільною від негативних емоцій.  У реакції не повинно бути істеричності.  На істе­ричний крик, жестикуляцію, надлишок емоцій дитина відповідає тим самим.

Не повинно бути люті, гніву. Лють призводить до надмірних по­карань, а це породжує в батьків муки сумління.

Спочатку покарали, а потім шкодують, жаліють.

Тепер в очах дитини винні батьки і вона стає в позу ображеної.

Не слід погрожувати дитині, краще попередити.

Часом погроза сприймаєть­ся гірше, ніж саме покарання.

В погрозі завжди є шантаж, і зрештою дитина також починає шан­тажувати батьків.

Пр. психолог ЗДО№19 Т. Гірей

 

Прокоментувати


Рекомендуємо


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/dnzn19/dnz19.com.ua/www:/home/dnzn19/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/dnzn19/dnz19.com.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2081