7 порад від мами – психолога, чий метод виховання оцінили батьки по всьому світу

admin 10 - Июнь - 2020

7 порад від мами – психолога, чий метод виховання оцінили батьки по всьому світу

Систематизовано практичним психологом ЗДО№19
Т. Гірей.
Травень 2020 року.
За матеріалами книги психолога Ганни Бикової «Самостійна дитина,

або Як стати «ледачою» мамою».

Ці цікаві методи виховання, де немає місця гіперопіці, і які полегшать життя батькам та їх дітям.

№1. ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО ГОРЩИКА?

ГОРЩИК МАЄ СТОЯТИ НА ВИДНОМУ ДЛЯ ДИТИНИ МІСЦІ І ЗАВЖДИ НА ОДНОМУ І ТОМУ Ж МІСЦІ.
Ні в якому разі не можна змушувати або примушувати сідати дитину на горщик.
На початковому етапі не забувайте кожного разу хвалити дитину, незалежно від того, є щось у горщику або немає, чи просто малюк виконав Ваше прохання і просто голою попою посидів на якомусь дивному предметі.
Ще можна садити на горщик плюшевого ведмедя і розповідати казки про те, як добре стало тваринкам ходити завжди в сухих штанцях)))
Цього цілком достатньо. Решта – питання часу.

№2. ЯК ЗАПОБІГТИ ДИТЯЧИМ ІСТЕРИКАМ.

ПРИБИРАЄМО З ОЧЕЙ ДИТИНИ ВСЕ ТЕ, ЩО НЕ МОЖНА БРАТИ.

Показуємо дитині новий яскравий предмет, який має відволікати її увагу: обіцяємо іншу, більш цікаву діяльність (наприклад, мильні бульбашки, яскраві іграшки, яків видають смішні звуки тощо).

Ножиці, взагалі то небезпечна іграшка для малюка, але, якщо дитина дуже просить/хоче – можна дати її помацати під пильним наглядом мами.
Занадто багато заборон нервує малюка і обмежує його розвиток.
Формула домовленостей – «Звичайно, але потім…», «Добре, але…», «Звичайно, ми будемо гратися, але спочатку поїмо/поспимо….».

Щоб перервати гру для приймання їжі, пропонуємо дитині покормити свою іграшку/тварин/ляльок …
Щоб нагодувати юного будівельника, пропонуємо йому залишити кубики і теж йти обідати, тому що у будівельників зараз обідня перерва, вони голодні і не можуть працювати…

№3.
ЯК ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ, ЯКЩО ІСТЕРИКА ВЖЕ ПОЧАЛАСЬ?

Якщо істерики все ж не удалось уникнути, алгоритм дії може бути такий:
1. Перемикання уваги.
2. Ритуал заспокоєння. Як правило, в кожній родині з часом виробляється свій ритуал заспокоєння. Це може бути один і теж віршик, казка або ігровий прийом. Наприклад, мама дме, щоб висушити сльози або, щоб скоріше заживало і не боліло. Або даємо попити «чарівної водички», щоб вона «полікувала» і заспокоїла.
3. Ігнорування. Якщо всі інші методи вже випробувані та немає загрози здоров»ю (епілептичний напад або астматичний приступ), можна залишити дитину поплакати на самоті або просто деякий час не звертати увагу на її крики. Не лаяти, не замикати дитину, а спокійно озвучити висновок: «Напевно, тобі дуже хочеться поплакати/покричати. Коли плакати набридне, ми с тобою… (запропонувати щось цікаве)

№4. ЯК НАГОДУВАТИ ТОГО, ХТО МАЛО ЇСТЬ.

Їжа – природна потреба організму. Спробуйте «забути» погодувати немовля. Воно сповістить Вас про себе гучним плачем та криком, і не заспокоїться, поки її не нагодуєте і вона не наїсться. Дитина сама краще знає що , скільки і коли їй їсти…
1. Пропонуючи дитині різноманітну і різнобарвну їжу, головне, не забути про тонкий психологічний прийом – не почати вмовляти. Краще дозвольте дитині зголодніти. Коли їжа асоціюється тільки з позитивними моментами, апетит стає кращим.
2. Якщо ще залучати дитину до процесу приготування їжі, дати можливість творити на кухні, експериментувати з інгредієнтами, дати можливість вибирати продукти в магазині на обід чи вечерю самостійно, то у маленького гурмана взагалі не буде проблем з апетитом.
3. А якщо в черговий раз мамі захочеться догодувати дитину, хай вона зупиниться і задасть собі питання: Що змушує мене так робити? Свої установки? Спогади дитинства, що все, що є в тарілці має бути з’їдено? Боязнь, що малюк залишиться голодним?
Повірте, дитина сама собі не ворог. У неї ще контакт з тілом не розірвано. Поїсть, коли зголодніє. Насильство їжею – далеко не найкраща форма прояву батьківського спілкування.

№5. ЯКЩО ДИТИНА ВЗАГАЛІ НІЧОГО НЕ ЇСТЬ.

Якщо Ваша дитина «взагалі нічого не їсть» за столом із тарілки, спробуйте виключити взагалі «перекус» чогось між прийомами їжі.
Постарайтесь прибрати з раціону продукти з підсилювачем смаку і ароматизаторами. Коли дитина звикає до різних «покращувачів смаку», прісна, дієтична, звичайна домашня або їжа садочка починає здаватись не смачною.
Менше солодкого.
Більше гуляти, більше рухової активності. Все це дуже добре впливає на дитячий апетит!!!

№6. ЯК ВКЛАСТИ ДИТИНУ СПАТИ.

До причини поганого засинання відносяться привичка засинання зі сльозами, сприйняття сну, як покарання, гіпертрофована важливість засинання вчасно з боку батьків.
Ось декілька дієвих способів для дітей для своєчасного засинання.
1. Тілесно-орієнтована терапія. Сісти на стільчик біля дитячого ліжка. Одну руку покласти на стегно дитини, другу на її плече, і робити дуже легке погойдування. Це дозволяє досягти м»язового розслаблення, а також розслабити нервову систему.
2. Приєднання до дихання дитини. Утримуючи руки на тілі малюка, прислуховуватись до його дихання, підстроїтись під нього, почати дихати в такт з ним і погойдувати її в так дихання. Поступово починати робити дихання повільнішим і більш глибоким. За рахунок коливальних рухів і уповільнення дихання приходить розслаблення і дитина починає швидше засинати.
3. Монотонне дихання. Під час засинання дитини читати їй казку повільно, з паузами, поступово знижуючи силу голосу і поступово уповільнюючи темп читання. Це дуже добре впливає на нервову систему, заспокоює і навіює сон.

№7. ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ СПАТИ ОКРЕМО.

1. Вводимо атрибут спокійного сну. Їм може стати улюблена іграшка, з якою малюк буде засинати. Ця іграшка допоможе засинати йому як вдома, так і у дитячому садочку.
2. Переїжджаємо на нове ліжко разом. Якщо дитина спала у батьківському ліжку, то спочатку переїжджати в своє ліжко можна разом з мамою. Тоді дитинка поступово почне звикати до свого ліжка (разом з мамою), а потім звикне спати в ньому сама.
3. Створюємо додатковий стимул. Якщо особиста мотивація у дитини ще дуже слабка, створюємо додатковий стимул. Для цього можна разом з дитиною обрати постільну білизну, зірочки, які світяться у ночі на стелі, талісман для сну, улюблену «чарівну» подушку для гарного сну.

Я бажаю Вам і Вашій дитині здоров»я!!!
Успіху Вам у вихованні )))

Прокоментувати


Рекомендуємо


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/dnzn19/dnz19.com.ua/www:/home/dnzn19/.system/tmp:/usr/local/pear) in /home/dnzn19/dnz19.com.ua/www/wp-includes/functions.php on line 2081